Zaraz po wcześniejszym środowym (12.04.17) spotkaniu odbyło się szkolenie z zakresu Bezpieczeństwa i Higieny Pracy.
Szkolenie to nie tylko przypomniało i utrwaliło nam wiedzę zdobytą na zajęciach szkolnych ale także zwróciło ono uwagę na spekty bezpieczeństwa panujące w innych krajach w tym w Irlandii.
Drugie spotkanie zamykające ten cykl odbyło się tydzień później tj. 19 kwietnia.

W środę (12.04.17) odbyło się spotkanie mające na celu przybliżyć uczniom biorącym udział w projekcie zasady panujące na lotnisku oraz w samolocie.
Poznaliśmy przebieg odprawy samolotowej krok po kroku oraz dowiedzieliśmy się wiele praktycznych i istotnych informacji na temat bagażu, który możemy zabrać.
Było to bardzo ważne szczególnie dla uczniów, którzy będą lecieć samolotem po raz pierwszy.
Dodatkowo poznaliśmy przydziały do rodzin goszczących u których będziemy mieszkać przez cały miesiąc stażu.

Jednocześnie odbyło się wydawanie ubrań roboczych które otrzymaliśmy w ramach projektu.

Wczoraj odbyło się odpisanie umów przez rodziców uczniów jadących na miesięczny wyjazd do Irlandii. Spotkanie trwało prawie 2 godziny. Zostały omówione zasady wyjazdu, wymagania, oraz ewentualne konsekwencje niestosowania się do regulaminu.
Odbyła się również telekonferencja z partnerem, który odpowiedział na dodatkowe pytania. Miejmy nadzieję, że uspokoił, chodź w małym stopniu, rodziców, którzy boją się o swoje dzieci ;)

 W dniach 13.03 i 15.03 odbyły się spotkania z panią pedagog w celu utrwalenia wiedzy naszych uczniów z zakresu kultury osobistej. Poruszone zostały kwestie stereotypów, szczególnie tych, które dotyczą nas - polaków, a także inofrmacje jak, tych stereotypów unikać oraz nie utrwalać.
Omówione zostały zasady zachowania w miejscach publicznych, tudzież restauracjach, sposoby zachowania w towarzystwie kobiet oraz tematy potencjalnie przyziemnie ale jakże istotne – na przykład kolejność podawania ręki lub przedstawiania innych osób.
Na koniec poruszone zostały też kwestie zachowania w samolocie i transporcie publicznym.

Od 4 marca trwają kursy języka angielskiego, gdzie jesteśmy podzieleni na dwie grupy. Zajęcia odbywają się w soboty, ale pomimo tego uczniowie chętnie i z zaangażowaniem biorą w nich udział. Aktywnie wykonujemy ćwiczenia i zadania zadane przez szanowne nauczycielki.

Przerobiliśmy już tematy z zakresu zakupów, ubrań, problemów podczas przymierzania rzeczy, zamawiania w restauracji, opinii o daniu i, co najważniejsze, zapoznania się z rodziną nas goszczącą :D.
  Podczas takich zajęć nie uczymy się sztywnych zasad posługiwania się językiem angielskim, ale bardziej praktycznego, codziennego wykorzystywania naszej wiedzy, przez co praca w weekendy jest dużo ciekawsza, przyjemniejsza i bardziej wydajna niż na codziennych lekcjach tego przedmiotu.